O firmie

pracownicy

Firma FP SPOMAX Spółka Akcyjna to producent i dostawca maszyn, urządzeń i systemów produkcyjnych dla młynarstwa, przemysłu paszowego, produkcji przypraw, kawy i herbaty. Oferta firmy obejmuje także urządzenia do sprężania gazów oraz transportu materiałów sypkich. FP SPOMAX odnosi również sukcesy w produkcji i sprzedaży walców odlewanych metodą odśrodkową.

Działania naszej firmy opieramy wieloletnim doświadczeniu – jesteśmy drugą najstarszą firmą w branży młynarskiej na świecie i najstarszą firmą tego typu w Polsce. We wszystkim co robimy, łączymy najbardziej zaawansowane technologie z tradycyjną dbałością o jakość i precyzją wykonania.

FP SPOMAX to stabilna spółka akcyjna, która niezmiennie realizuje politykę inwestowania w jakość. Dział badań i rozwoju firmy nieustannie unowocześnia już istniejące maszyny i urządzenia oraz wprowadza nowe, uwzględniając nowe potrzeby naszych odbiorców. Rosnące wciąż grono klientów to efekt szczególnej troski o ich zadowolenie.

Firma FP SPOMAX wyposażona jest w nowoczesne maszyny i urządzenia produkcyjne znanych na całym świecie firm. Jesteśmy przygotowani technologicznie, by móc w pełni odpowiadać, na ciągle zmieniające się potrzeby klientów i rosnące wymagania rynku.

W ciągu ponad 130 lat działalności wypracowaliśmy wysoki poziom racjonalizacji i optymalizacji kosztów produkcji, co przekłada się zarówno na jakość, jak i poziom cen oferowanych produktów. Sukces nasz i naszych klientów opieramy na zaawansowanych i zorientowanych na klienta rozwiązaniach technologicznych. Dzięki temu, że zatrudniamy najlepszych, każde wyzwanie projektowe i inżynieryjne realizujemy z najwyższym profesjonalizmem.

Nim zostanie podjęta decyzja o wprowadzeniu urządzeń do produkcji, projektowane przez nas prototypy maszyn i urządzeń przez wiele godzin pracują w najbardziej ekstremalnych warunkach. Szczególną uwagę zwracamy na wydajność i wyciągi oraz wytrzymałość. W zakładzie posiadamy stację prób i laboratorium testowe, gdzie rzetelnie sprawdzamy gotowe produkty zanim zostaną one wysłane do ostatecznego odbiorcy. Wszystko to gwarantuje najwyższe standardy jakości, niezawodności oraz długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie.

Jesteśmy dumni mogąc dzielić nasze sukcesy z inwestorami na całym świecie.

 

View the embedded image gallery online at:
http://spomax.pl/index.php/pl/o-firmie#sigProGalleriad5bdf41045

Kalendarium

2003
Zmiana nazwy firmy na FP SPOMAX S.A.
2000
Pozyskanie inwestora strategicznego: FP Engineering Ltd.
1995
Początek przekształceń prywatyzacyjnych.
1990
Zakup technologii i maszyn do odśrodkowego odlewania walców  
1985
Początek wdrażania techniki komputerowej. 
1981
Zmiana nazwy firmy na Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego SPOMASZ.
1967 - 1975
Budowa odlewni żeliwa oraz hali produkcyjnej o powierzchni 6560 m².
1950 - 1959
Modernizacja fabryki, pięciokrotny wzrost produkcji. 
1905
Utworzenie odlewni żeliwa.
1882
Ernst Arnold daje początek “Fabryce Machin dla Rolnictwa”.