Dawno temu w ... Polsce

W 1882 roku Ernst Arnold rozpoczął budowę Fabryki Machin dla Rolnictwa. Firma zajmowała się produkcją maszyn do uprawy i omłotu zboża oraz narzędzi rolniczych.

 

Intencją właścicieli był ciągły rozwój i modernizacja firmy. Dzięki podjętym działaniom w 1905 roku utworzono odlewnię, a w ciągu kolejnych lat zatrudnienie wzrosło do 150 osób.

Lata trzydzieste XX w. to intensywny rozwój produkcji maszyn młyńskich. Firma o nowej nazwie Fabryka Maszyn Młyńskich produkowała prawie pełen asortyment maszyn dla przemysłu młynarskiego. Oferowała także usługi montażowe i serwisowe.

Po drugiej wojnie światowej rozpoczął się kolejny ważny etap w historii naszej firmy, który zaowocował dalszym jej rozwojem. Firma została zmodernizowana, zaczęto stosować coraz bardziej nowoczesne technologie produkcji.

W ciągu następnych lat kolejne pokolenia umotywowanych i zaangażowanych pracowników zapracowały na światową reputację firmy. Ciągłe innowacje i kreatywność pozwoliły na tworzenie indywidualnych rozwiązań zgodnie z potrzebami naszych klientów. Dział badań i rozwoju zawsze traktowany był jako niezbędny czynnik sukcesu firmy. Ciągle rozwijaliśmy nasz program produkcji i zbieraliśmy kolejne doświadczenia, by stać się specjalistami w dziedzinie młynarstwa.

FP SPOMAX S.A. jest średniej wielkości przedsiębiorstwem prywatnym o ugruntowanej pozycji rynkowej. Firma towarzyszy klientom przy podejmowaniu decyzji od fazy planowania i projektu, aż do ukończenia inwestycji. Bazując na pona 130-letnim doświadczeniu oferujemy najwyższej jakości produkt dostosowany do potrzeb, niezawodny, gwarantujący szybki i bezpieczny zwrot poniesionych nakładów finansowych.

Więcej o historii firmy >>

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą >>